wtorek, 29 grudnia 2015

Popatrz na Sebę

Siedzę przy stole w kuchni. Patrzę na podwórko. Przed chwilą coś zjadłem, a teraz zabieram się do pisania. Małgosia pozmywała naczynia. Teraz spożywa posiłek. Mówi:
- Popatrz na Sebę! Na naszego podwórkowego bandytę!
Rzeczywiście, ta suka jest zupełnie inna. Izunia nazwała ją "Królową Żwiru". Po obejściu biegają trzy nasze psiaki: dog Borys, owczarek niemiecki Zoja i właśnie Sabina, reprezentująca niepowtarzalną rasę rodzimych psów kujawskich. To pies pilnujący podwórka. Oryginalnie się porusza: w sposób spontaniczny i żywiołowy jak wyzwolona chłopczyca z lat pięćdziesiątych. Czasami skrada się niczym kojot. Po czym galopuje w najmniej przewidywanym kierunku, znikając z pola widzenia. Tropi, węszy, czatuje. Lubi zabiegać o względy Króla Podwórka, pełnego dostojeństwa – Borysa, który majestatycznie przemierza siedlisko na swoich długich, potężnych łapach. Bywa nieprzewidywalna jak Małgosia. Łobuzerski pysk i zadziorne oczy wypełniają się miłością na widok mnie i Małgosi. Kocha bezgranicznie i tak samo łobuzuje. Elziczka to słodka sunia, jednak ulega zgubnym wpływom Sabiny i tak oto powstaje prawdziwy gang. Gang skłonny do samowoli, kłusowania i ucieczki.


 
PS. Załączam zdjęcie doga Borysa i suni Sabiny i film z "Sebi" w roli głównej, wykonany 23 maja 2015 w MichelinieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz