piątek, 26 sierpnia 2016

Amerykanin skazany za zastrzelenie policyjnego psa

Foto. Pies policyjny Jethro ze swoim opiekunem Ryanem Davisem 
(Fot. Police K-9 Association)

Dwudziestotrzyletni Kelontre Barefield, Amerykanin z Ohio, został uznany za winnego zastrzelenia psa policyjnego o imieniu Jethro. Sąd potraktował  to jak zabójstwo funkcjonariusza . Ponieważ w USA kary sie kumuluja nawet policyjnego na pewno nie dostal 34 lat tylko w sumie za całe zdarzenie - włamanie , kradzież, ataki na ludzi, w tym policjantów i  i za zabicie psa, a także zapewne za recydywę sąd skazał go na 34 lata więzienia.
Trzyletni owczarek niemiecki o imieniu Jethro zginął w styczniu w czasie jednej z policyjnych akcji. Funkcjonariusze dostali informację o włamaniu do jednego ze sklepów. Kiedy przyjechali na miejsce zdarzenia, wywiązała się strzelanina. Psa policyjnego Jethro trafiły trzy kule. Nie przeżył. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w Ohio. Pisały o niej lokalne media, a sprawa poruszyła Amerykanów.
Jednostka policji, w której służył Jethro, otrzymała ponad dwa tysiące listów kondolencyjnych. Był wśród nich list od jedenastolatki, która załączyła do niego swoje kieszonkowe – z adnotacją, by przeznaczyć je na kamizelki kuloodporne dla psów. W uzasadnieniu wyroku czytamy, że Barefield stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i dla ludzi odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.
Sędzia podkreślił też, że wyrok uwzględnia nie tylko fakt spowodowania śmierci Jethro, ale także to, że Barefield strzelał do dwóch policjantów, jak również uszczerbek na zdrowiu i mieniu, jakiego doznały ofiary włamania. Sąd uznał także, że Barefield jest winny dokonania czterech włamań, za które skazał go na kolejne 11 lat pozbawienia wolności. Barefield spędzi w więzieniu łącznie 45 lat.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz