piątek, 5 lutego 2016

Sprawy publiczne (obrona szkół) i nasze psiaki


Dzisiaj taki dzień przeznaczony na załatwianie spraw publicznych w Chodczu i prywatnych we Włocławku. Rano pojechałem Chodcza, by uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Miasta i Gminy w Chodczu (w Urzędzie Miasta i Gminy Chodecz). Jako nauczyciel mieszkającemu na terenie gminy Chodecz i ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymałem pełnomocnictwa do występowania w imieniu mgr Jadwigi Ciałkowskiej – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cettach (działającego w imieniu Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Cettach). Chodziło o wszelkie sprawy związanych z bieżącą sytuacją w placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Chodecz i z dezaprobatą środowiska lokalnego wobec likwidacji Szkoły Podstawowej w Cettach, a zwłaszcza z obroną naszej placówki przed jej zamknięciem. Właściwie chodzi o obronę dwóch szkół wiejskich: Szkoły Podstawowej w Cettach i Szkoły Podstawowej w Zalesiu.
Czy uda nam się przekonać Radnych z komisji i Wysoką Radę, aby nie zamykali ostatnich wiejskich szkół w naszej gminie?
Po południu pojechaliśmy do Włocławka. Zajrzeliśmy do starostwa powiatu ziemskiego włocławskiego i do mojego nowego banku. Przy okazji dziękujemy za wsparcie, bardzo ogólnie, bo jest prośba darczyńcy o zachowanie anonimowości. Proszę Państwa! My sobie radzimy z utrzymaniem naszych adoptowanych psiaków, ale czasami jest tak, że pojawiają się dodatkowe wydatki (np. na wizyty u weterynarza), dlatego za każdą pomoc bardzo dziękujemy. Stworzyliśmy im domu rodzinny, a nie schronisko, chociaż schroniska są też bardzo potrzebne.

Drodzy Czytelnicy! Jeśli chcielibyście wesprzeć nasze psy i koty oraz nasze pisanie o nich oraz pomóc w kontynuacji i rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe:

21 2490 0005 0000 4000 1959 6961  (ALIOR BANK)

Dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz