czwartek, 28 stycznia 2016

Ja i gołąb Pocztuś w kurniku oraz podsumowanie tygodniaSkończyłem obrządki w siedlisku. Poszedłem do kurnika jeszcze raz dzisiaj, żeby dodać do ziaren pszenicy naszym kurom i kogutowi resztki po pieczonych jabłkach i trochę podsuszonych bułek. Wszedłem do kurnika. Kogut stał wysoko na klatce umieszczonej na dużej półce. Nagle coś zatrzepotało nad moją głową, spojrzałem do góry. To ci dopiero niespodzianka! Na drucie nad mną siedział gołąb Pocztuś. Nigdy dotąd nie był tak blisko mnie i właściwe się nie bał. Postępuję z nim ostrożnie, bo chcę go powoli oswoić. Do gołębnika wchodzę wtedy, gdy on gdzieś poleci albo podaję mu pokarm i wodę przez otwór wejściowy do jego pomieszczenia, aby go nie wypłoszyć.
Potem Małgosia i Amelka pojechały z Pysią do Przedcza, aby Pan Weterynarz ją obejrzał. Dostała zastrzyk na wzmocnienie, bo ostatnio wydawało nam się, że jest jakby mniej żywotna i mało szczeka. Pysia wróciła ożywiona i z głośnym szczekaniem to nam oznajmiła,
             Po południu pojechaliśmy do Włocławka, aby odwieźć Amelkę. Potem włóczyliśmy się trochę po włocławskich sklepach. Małgosia miała ochotę sobie coś kupić do ubrania i jakieś ładne buty, a ja szukałem narzędzia do pracy artystycznej. W kilku sklepach pooglądałem aparaty fotograficzne z funkcją filmowania, z myślą o tym blogu, aby kupić jakiś niedrogą, ale dobrą (pewnie to się wyklucza) kamerę, gdyż moja nagroda literacka (Pierwsze miejsce i Główna Nagroda Złoty Laur Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim na wiersz o książce, bibliotece i bibliotekarzach za wiersz Prośba do Pisarza.  Przewodnicząca jury: Jolanta Nowak-Węklarowa. Wągrowiec, 21 lipca 2009), spełniała przez sześć lat moje oczekiwania, ale ostatnio się zepsuła i jest już (niestety) nie do naprawy.  Teraz dokonam małego, statystycznego posumowania tygodnia blogowania (od 21 stycznia 2016 do 28 stycznia 2016):

Czwartek, 28 stycznia 2016

Liczba wyświetleń dzisiaj
                          313

Liczba wyświetleń wczoraj
                        250

Liczba wyświetleń w ostatnim miesiącu
 4 582

Łączna liczba wyświetleń
                        5 311

Posty najbardziej popularne wśród czytelników:
Wpis
Liczba wyświetleń
22.01.2016, Komentarze: 2
485
26.01.2016, Komentarze: 2
168
27.01.2016
141
24.01.2016
103
25.01.2016, 1 komentarz
60

Oto statystyczne zestawienie dziesięciu państw o największej liczbie wyświetleń:


Wpis
Liczba wyświetleń
Polska
913
Niemcy
495
Hiszpania
291
Stany Zjednoczone
129
Czechy
21
Szwecja
4
Irlandia
2
Kenia
2
Holandia
2
Dania
1

Wnioski z analizy statystycznej: Dzisiaj osiągałem najlepszy wynik w dziejach tego bloga. Do państw, z których [pochodzą czytelny tego bloga, dołączyła Francja. Jednak Największym dla mnie zaskoczenia jest bardzo wysoka popularność notki pt. Słońce i księżyc na niebie a jastrząb w siedlisku (485 wyświetleń). Dlaczego zdystansowała onA wszystkie dotychczasowe spoty ilością wyświetleń? Nie wiem.


Drodzy Czytelnicy! Jeśli chcielibyście dobrowolnie wesprzeć nasze psy i koty oraz nasze pisanie o nich oraz pomóc w kontynuacji i rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe:
21 2490 0005 0000 4000 1959 6961  (ALIOR BANK)
Dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!

8 komentarzy:

 1. Panie M.A.G., prosiłbym o tabelaryczne zestawienie oraz analizę statystyczną Pana zwierzyńca.
  Z poważaniem, wierny czytelnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze. ZROBIĘ to 31 stycznia 2016, podsumowując tegoroczny miesiąc blogowania. Nie wiem, czy będzie to profesjonalna analiza statystyczna, ale tabelaryczne zestawienie i analizę statystyczną ujawnię i opublikuję.
  Przy okazji, chciałbym Panu, Wierny Czytelniku! podziękować za określenie "Pana zwierzyńca". podsunęło mi to pomysł na notkę, uzupełniającą lukę z dnia 21 stycznia 2016(wykorzystałem podwójny spot 21 stycznia 2016 r. z 18 wyświetleniami). Ostatnio kilkakrotnie moja pamięć przywoływała bardzo kiedyś popularnego pogram pn. "Zwierzyniec". Czy i co łączy naszą gawędę z gawędzeniem Pana Michała Sumińskiego - myśliwego, żeglarza i autora Zwierzyńca, bardzo popularnego program telewizyjnego emitowanego w latach 70. i 80 i to przez 20 lat. Pozdrawiam Mirosław Antoni Glazik (M.A.G.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mirek z jakiego narzędzia analitycznego korzystałeś robiąc to podsumowanie? Jeżeli chcesz poznać prawdziwą wartość tego bloga i jakość czytelników musisz do swojej analizy dołączyć jeszcze kilka istotnych danych takich jak chociażby czas spędzony na stronie, współczynnik odrzuceń lub chociaż źródła ruchu. Poza tym rozrzut państw z których pochodzą Twoi czytelnicy może sugerować ze to może być po prostu spam. Przypuszczam że korzystasz ze statystyk dołączonych do blogspota a one nie zawsze są miarodajne. Poza tym czy znasz różnicę między wyswietleniami a odpowiedziami? Sugeruje skorzystać z innego narzędzia analitycznego. Odpowiedz w komentarzu na moje pytania jeżeli jesteś zainteresowany poznaniem jakości swoich czytelników

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Oczywiście, że chcę poznać prawdziwą wartość tego bloga i preferencje Czytelników. Bliska Osoba, która zakładała mi tę stronę, jest znakomitym fachowcem i ufam Jej, ale jest bardzo zapracowana i ma dla mnie mało czasu. Dopiero ten blog, dzięki jej programowi statystycznemu, pozwala mi obserwować reakcje Naszych Czytelników. Odczuwam je jako wiarygodne, bo potwierdzają je informacje zwrotne: telefoniczne, e-mailowe i na fc, np. z Francji, Norwegii czy Kenii. Japonia nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo są salezjanie i była tam lub nadal są osoby z kręgu rodzinnego. Dziwi mnie natomiast brak wyświetleń z Austrii (w Wiedniu miałem spotkania autorskie) czy Kanady, bo przebywają tam kowalanie. Rozrzut państw, z których pochodzą moi Czytelnicy jest, moim zdaniem, zgodny z faktami i moją wiedzą z innych źródeł. Wiem, że ilość wyświetleń zależy od mojej aktywność i od informacji i zamieszczanej o notce np. na fc. Do mojej analizy dołączam jeszcze kilka istotnych danych takich, jak chociażby czas spędzony na stronie (od pół godziny do 2-3 godzin dziennie) , współczynnik odrzuceń (na razie nie znam, bo nie wiem, gdzie tę informacje znaleźć) lub chociaż źródła ruchu (program wskazuje trzy główne źródła ruchu sieciowego: Główne źródła ruchu sieciowego – www.facebook.com | www.google.pl | m.facebook.com), ala są też inne. Przyzanm się, że nie znam się na różnicy między wyświetleniami a odpowiedziami? Z góry dziękuję za każdą radę i sugestię! Pozdrawiam Mirosław Antoni Glazik (M.A.G.)

   Usuń
  2. czy mógłbyś mi pomóc zainstalować jak najlepsze narzędzia analityczne do bloga: "Widziane z Pomorza i Kujaw?" Spróbuję pisać notki do tych dwóch blogów? Tam mam tylko ilość odsłon. tel. 886 181 987 POLNE!

   Usuń
 4. Zamieszcza Pan sporo (delikatnie mówiąc ) , "skrótów" na facebooku. Więc ludzie z ciekawości wchodzą . I tak jak powiedział przedmówca , nie równa się to wiernym czytelnikom. Oczywiście życzę Pana blogowi poczytności . Miałam kiedyś blog i wiem że prawdziwa popularność bloga równa się dyskusją pod wpisami . Trochę tego brakuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z opinią, że mało jest komentarzy pod poszczególnymi wpisami. Uwzględnię tę uwagę i spróbuję zmienić charakter wpisów. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń